Just nu så är Arthur Brown restnoterad, men jag hoppas ju att det snart skall lösa sig. Har även beställt At the Gates återföreningsvinyl inspelad live under Wackenfestivalen 2008. Även den är restnoterad. Är mkt spänd på om jag skall bli nöjd eller inte.
Jag vet inte om jag känner mig särskilt imponerad efter 19 års väntan på nytt studioalbum. Enskilda spår sticker ut, men å andra sidan har jag bara hunnit lyssna en gång som hastigast. Hoppas liveskivan från Wacken blir lite roligare.
Nu har jag även lyssnat en gång på Crazy World of Arthur Brown. Efter en lyssning är jag måttligt imponerad även här. Sid 1 skulle jag beskriva som trött gubb-rock. Sid 2 var mkt mer lyssningsvärd. Mitt omdöme kan ju skifta efter fler lyssningar.