För h-talar kablar rekommenderar jag svalanders fyrfläta, gjorde än nyss och jag är helnöjd :) imorrn ska den jämföras mot en lite dyrare kabel så jag får väll berätta hur det gick sen :P
hmmm lackissolerad koppar tråd kan man göra högtalar snabel av ja... Jag kör med det just nu 0.9 7 stycken till varje ledare typ. Dessa 7 ligger i en krympslang för att inte riskera kortis nrä man böjer för mycket på snabeln. Den blir ruttig styv men jag gillar ljudet i den... Sedan åker alla 14 ner i en kabel strumpa... och lite krympisar på snuttarna så är det dax för kontisar
Jag gillar resultatet av en kvälls aktivitet med det hela. glöm inte att snurra tåtarna bara. borrmaskinen brukar vara bra till detta.
Ha kul och Happy DIY på dig ;-)
--------------------- Some scientists claim that hydrogen, because it is so plentiful, is the basic building block of the universe. I dispute that. I say there is more stupidity than hydrogen, and that stupidity is the basic building block of the universe.